Што имаат заедничко Северина, Милош Биковиќ и Раде Шербеџија ? Поглед назад, во нивните богати кариери, јасно ни говори дека тие тројца се победници во она што ...
сите 8 | | | веќе видена

На маргините на Енергетскиот форум за Југоисточна Европа што денеска се одржува во Солун, извршниот директор на Националните енергетски ресурси (НЕР) Бајрам ...
сите 7 | | | веќе видена

На 10.09.2021 во 14.30 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека во неговиот дом во Богданци од неговата сопруга е пронајден починат Б.С.(79) ...
сите 2 | | | веќе видена

Прогласувањето на најдобрите екипи од годинашново јубилејно издание на гевгелиската смоквијада го означи крајот на празникот на смоквата што се одржа во ...
| | веќе видена