Кожув и следната сезона ќе биде предводен од младиот стратег Павле Николов. Дваесетидевет годишникот го превзема клубот на крајот на месец март и на последните ...
| | веќе видена

Вонредните околности наметнати од пандемијата на Ковид19 не беа пречка за средношколците од Гевгелија и оваа учебна година да ја завршат со одржување на ...
| | веќе видена

ИНДИСКИОТ СОЈ Е ДЕТЕКТИРАН ВО МАКЕДОНИЈА Минатата недела кај еден пациент кој е хоспитализиран во приватна болница, е детектирано присуство на „индиски“ сој на ...
| | веќе видена

ГЕВГЕЛИЈА Повеќе од една недела трае акцијата на пожарникарите, со помош на механизацијата на јавното претпријатие „Комуналец“, за гаснење и санирање на чадот ...
| | веќе видена

Најмалку десет нови турски инвестиции во зоната на Коридорот 10 во Гевгелија, зајакнување на соработката меѓу армиите на Македонија и Турција, донирање на 30 ...
сите 6 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Христовото Вознесение, Спасовден, заштитникот на градот Гевгелија, денеска во манастирската црква „Свети Спас“ се одржа свечена ...
| | веќе видена

Големи загуби и изгубени приходи, затворени врати и празни кревети. Ова е заедничко за речиси сите хотели во 2020 година. Короната кризата направи вистински ...
| | веќе видена

Советот на Општина Кочани ќе расправа за граѓанската иницијатива за организирање референдум против изградбата на мала хидроцентрала на Мала Река кај браната ...
| | веќе видена

Македонско кредитно биро започна соработка со Силк роуд банка АД Скопје за шалтерска продажба на сопствен извештај за физички и сопствен извештај за правни ...
сите 6 | | | веќе видена

На денешен ден, македонскиот херој Димката Ангелов Габерот во Кавадаречко го дал животот за слобода на Македонија, а во Охридско е роден писателот Ванчо ...
| | веќе видена