ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
| | прочитана: 28540 | веќе видена

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 787 и ...
сите 290 | | | прочитана: 20543 | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
| | прочитана: 18265 | веќе видена

Во Гостивар е предадена е во употреба модуларната ковид болница, една од шеснаесетте кои се поставуваат во земјава. Таа е со капацитет од 35 кревети и се наоѓа ...
сите 4 | | | прочитана: 13418 | веќе видена

За случајот со двете девојки од Гевгелија, чии фотографии и видео беа споделени од нивниот поранешен партнер, во САКАМДАКАЖАМ.МК се огласи Јавното ...
сите 2 | | | прочитана: 3391 | веќе видена

ВЛАДАТА ГО ПРЕТСТАВИ ПЛАНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Премиерот Зоран Заев денеска претставувајќи го антикорупцискиот план со вицепремиерот за борба против ...
| | прочитана: 611 | веќе видена

Скокна бројот на позитивни тестови. Откако имаше период кога бројот на позитивни тестови беше околу 15 отато од бројот на вкупниот број тестови во 24 часа, ...
сите 6 | | | прочитана: 595 | веќе видена

СТАРТУВАШЕ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОПИСОТ Од денес 1 март стартува првата фаза од попишувањето кое ќе се одвива до 21 април. Околу 5055 реонски попишувачи и 506 ...
| | прочитана: 509 | веќе видена

ГЕВГЕЛИЈА Во тек се постапките за изградба на магистралниот гасовод од Неготино до Гевгелија и поврзување со соседна Грција. Како што најави министерот за ...
сите 2 | | | прочитана: 217 | веќе видена

Венко Филипче наместо да набавува вакцини, потпишува јавни набавки на тендери во кои постои огромен сомнеж за криминал и корупција. Секој ден умираат десетици ...
сите 40 | | | прочитана: 209 | веќе видена

Половина Македонија вечерва дише екстремно загаден воздух според податоците од мерните станици. Екстремно загаден воздух дишат скопјани, кумановци, велешани, ...
| | прочитана: 198 | веќе видена

ПРЕСУДИ ЗА „ТАРГЕТ - ТВРДИНА“ Сашо Мијалков е осуден првостепено на вкупна казна затвор од 12 години за случајот „Таргет тврдина“ за нелегално прислушкување. ...
| | прочитана: 166 | веќе видена

СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА ДОВЕРБА НА ВЛАДА Со 62 гласа „за“ и ниту еден против и без воздржани, Собранието денеска изгласа доверба на Владата. Премиерот Зоран Заев ...
сите 3 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Повторно е формирана комисија која работи на нов повик за распределба на станови од социјалната зграда во Струмица, а ресорниот министер Благој Бочварски, ...
сите 3 | | | веќе видена

Германското друштво за интернационална соработка, во рамки на проектот за управување со стаклен отпад во Западен Балкан, денеска преку Заедницата на единиците ...
сите 3 | | | веќе видена

next