Битолски Пелистер патува во наредната фаза во Купот на Македонија, откако во рамки на првата рунда убедливо (4-0) славеше над најстариот македонски фудбалски ...
сите 4 | | | прочитана: 257 | веќе видена

Одиграно четвртото коло од женскиот ракометен шампионат во кој Металург и Вардар немаа поголеми проблеми да дојдат до нова победа.Металург постигна 51 гол во ...
сите 2 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Попладнево се одиграа сите пет мечеви од 5.коло во ВМФЛ – исток. Дербито во Неготино заврши без победник, 1:1, значи по бод за водечките Тиквеш и Брегалница. ...
| | веќе видена