Време зa читање: 4 минути АНАЛИЗА: Колку државни коцкарници има во земјава, кои се партнерите, како им оди бизнисот? Висината на 7-ката на ЛОТО по која ...
| | прочитана: 233 | веќе видена

Со голема веројатност се очекува дека летото 2024 ќе биде топло и сушно. Според анализите за целиот југоисточен регион на Европа, се очекува летните ...
сите 12 | | | веќе видена

Почнувајќи од денеска, (петок, 14 јуни) Европското патувачко кино под отворено небо по четврт пат годинава прикажува наградувани и возбудливи европски филмови ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија вечерва ќе биде отворена изложбата „Д-р Александар Сингер- Народен лекар“. Изложбата е ...
сите 3 | | | веќе видена

Искачи планина за одржлив развој и освој го врвот Момина Чука со 1.851 метар надморска висина Врвот Момина Чука е интересно место кое се наоѓа на Кожуф планина ...
| | веќе видена