Билјана Митрова е наша соговорничка која ни ги открива тајните за успешноста на популарниот ресторан „Јавор Агапи“ лоциран во селото Мрзенци, во непосредна ...
| | прочитана: 288 | веќе видена

Вознесение Христово (Спасовден) – Четириесет дена по Велигден (во четврток) Именден празнуваат: Спасе, Спасија, Спаска… Празникот на Христовото вознесение – ...
сите 5 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Вонредните околности наметнати од пандемијата на Ковид19 не беа пречка за средношколците од Гевгелија и оваа учебна година да ја завршат со одржување на ...
| | веќе видена