2023 година е добра година за индустријата која се занимава со организација и одржување игри на среќа. Финансиските извештаи објавени на БизнисМрежа покажуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако најавен и претходно испланиран на 20 мај во Гевгелија , Бизнис форумот на кој требаше да присуствуваат македонски и грчки стопанственици, нема се одржи ...
| | веќе видена

Д-р Јелисавета Георгиева-Јовевска , потпретседателка на Стопанската комора и советничка во Кабинетот на претседателот на Комора за економски развој и ...
сите 6 | | | веќе видена