Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 22 часа

Во периодот од 12 до 18 октомври, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Државниот трудов инспекторат, ...
сите 3 | | | веќе видена

Сто педесет и една илјада и 359 невработени лица се регистрирани во Агеницјата за вработување на крајот на септември 2020 година. Во евиденцијата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Денес се одиграа натпреварите од осминафиналето во македонскиот куп. Екипата на Шкендија минимално со 1:0 славеше победа над Гостивар. Тетовци поради новиот ...
сите 5 | | | веќе видена