Летово во земјава се очекува температурите да го надминат повеќегодишниот просек. Како што информира УХМР, надминувањето на температурите може да достигне и до ...
сите 7 | | | веќе видена

Денеска се запали маркет во склоп на бензинската пумпа „Окта“ во Гевгелија. Оттаму велат дека пожарот е изгаснат, а во тек е истрагата. „Денеска околу 14 ...
сите 9 | | | веќе видена

По повод стогодишнината од раѓањето на македонскиот поет Ацо Шопов и 80-годишнината од раѓањето на поетот Илија Карајанов, ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“ од ...
| | веќе видена