Во гевгелиско Стојаково, куче било запалено со бензин. Вознемирувачки фотографии од запаленото животно денеска се шират на социјалните мрежи. Во коментарите, ...
сите 7 | | | веќе видена

Возачкиот тандем Шуклев/Николов , сепак, ќе мора со авион да стигне во Пекинг. Кинеските гранични власти не попуштија пред молбите да влезат со олдтајмерот ...
сите 5 | | | веќе видена

Именден празнуваат: Павле, Пајо, Павлина…Следниот ден по Петровден 13 јули/ 30 јуни е празникот Собор на 12 Апостоли – Павловден. Бидејќи претходниот ден, иако ...
сите 3 | | | веќе видена