Во периодот од 12 до 18 октомври, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Државниот трудов инспекторат, ...
сите 3 | | | веќе видена

Полицијата открила организирала криминална група којашто криумчарела мигранти, при што се приведени 10 лица. Акцијата била спроведена од страна на Одделот за ...
сите 22 | | | веќе видена

Денес се одиграа натпреварите од осминафиналето во македонскиот куп. Екипата на Шкендија минимално со 1:0 славеше победа над Гостивар. Тетовци поради новиот ...
сите 5 | | | веќе видена

И ДЕНЕС ИМАМЕ ВИСОКА БРОЈКА НА ЗАРАЗЕНИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 ...
сите 22 | | | веќе видена

Сто педесет и една илјада и 359 невработени лица се регистрирани во Агеницјата за вработување на крајот на септември 2020 година. Во евиденцијата на ...
сите 12 | | | веќе видена

По отворањето на градинките во земјава, повеќе деца, но и воспитувачи и негувателки се ставени во изолација поради контакт со заболен од Ковид-19, а некои од ...
| | веќе видена

НЕМА ДОГОВОР ЗА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Продолжија разговорите на темите на кои беше застаната работата, вели историчарот Драги Ѓоргиев од мешовитата комисија. Имало ...
| | веќе видена

Корона кризата удри врз трудоинтензивните гранки, особено врз текстилната и кожарската индустрија, покажа анализата „Влијанието на КОВИД-19 врз ниско платените ...
сите 6 | | | веќе видена

Влијанието на сообраќајот во вкупното загадувањето на воздухот во Скопје, како и персоналната изложеност на луѓето на емисиите од сообраќајните средства, се ...
| | веќе видена

Странските инвестиции продолжуваат во државата, преговараме за инвестиции вредни три милијарди евра, а Владата ќе поддржи уште 40 нови домашни инвестиции со ...
сите 8 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
| | веќе видена

Од формирањето на Локалниот совет за превенција во Гостивар, до денес, не е одржана нитуе една седница, а формата и законските надлежности не им се познати на ...
сите 2 | | | веќе видена

next