Сите четири натпревари во првата сеанса во осминафиналето во Лигата на шампионите завршија нерешено на полувреме и со победи, по две на гостите и две на ...
сите 2 | | | веќе видена

На конкурсот за финансирање програми и проекти од областа на културата и спортот за 2019 година во Гевгелија поднесени се 71 апликација. Од општината потврдија ...
сите 2 | | | веќе видена