Две лица биле уапсени откако претходно не застанале на даден знак од полицијата, па обидувајќи се да побегнат од полицијата го удриле и службеното возило. -На ...
сите 11 | | | веќе видена

Маж (80) бил спасен од урнатините на неговиот дом каде, по силниот земјотрес од 6,3 степени што ја погоди Лариса денеска, паднал ѕид, пренесува скопскиот ...
| | веќе видена

Денеска од Истражувачкиот центар за генетско инженерство и биотехнологија при МАНУ се очекуваат резултатите од анализата за вториот пациент од Битола, кој ...
| | веќе видена

Венко Филипче наместо да набавува вакцини, потпишува јавни набавки на тендери во кои постои огромен сомнеж за криминал и корупција. Секој ден умираат десетици ...
сите 40 | | | веќе видена

Бројот на ново заразени од коронавирус во Гевгелија во пораст. За разлика од пред два месеци кога имаше тенденција на опаѓање, од пред десетина дена ковид ...
сите 4 | | | веќе видена

СТАРТУВАШЕ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОПИСОТ Од денес 1 март стартува првата фаза од попишувањето кое ќе се одвива до 21 април. Околу 5055 реонски попишувачи и 506 ...
| | веќе видена

За случајот со двете девојки од Гевгелија, чии фотографии и видео беа споделени од нивниот поранешен партнер, во САКАМДАКАЖАМ.МК се огласи Јавното ...
сите 2 | | | веќе видена

Со специјални попусти на производи од најпознатите светски брендови за техника денес се отвори новиот дваесет и прв салон на Техномаркет во Капитол мол на ...
сите 3 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
| | веќе видена

ВЛАДАТА ГО ПРЕТСТАВИ ПЛАНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Премиерот Зоран Заев денеска претставувајќи го антикорупцискиот план со вицепремиерот за борба против ...
| | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
| | веќе видена

next