Изминатото деноноќие најмногу дожд наврнал во Берово, 14 литри на метар квадратен, а најмалку во Крива Паланка, Крушево, Маврови Анови и Гевгелија, еден литар ...
сите 17 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на невреме со интензивен пороен ...
| | веќе видена

Попладнево околу 16 часот се случила сообраќајна несреќа на едно возило на автопатот од Велес кон Гевгелија кај крстосницата Башино Село, над Велес, потврди за ...
сите 11 | | | веќе видена

Гевгелиската болница доби ново амбулантно возило со што се очекува да се подобри квалитетот на јавно здравствените услуги. Станува збор возило целосно опремено ...
сите 7 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 13 | | | веќе видена

Царински службеници запленија 4,8 килограми златен накит со проценета вредност од 20,4 милиони денари, по контрола на автобус на граничниот премин Богородица ...
сите 2 | | | веќе видена

2023 година е добра година за индустријата која се занимава со организација и одржување игри на среќа. Финансиските извештаи објавени на БизнисМрежа покажуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако најавен и претходно испланиран на 20 мај во Гевгелија , Бизнис форумот на кој требаше да присуствуваат македонски и грчки стопанственици, нема се одржи ...
| | веќе видена

Д-р Јелисавета Георгиева-Јовевска , потпретседателка на Стопанската комора и советничка во Кабинетот на претседателот на Комора за економски развој и ...
сите 6 | | | веќе видена

Владата, на предлог на Министерството за животна средина и просторно планирање, донесе одлука со којашто движни ствари во сопственост на министертството, се ...
сите 5 | | | веќе видена

Отворен настан во Градски Парк за децата, младите, родителите и за сите што сакаат да се спротивстават на врсничкото насилство в сабота (18 мај) ќе се одржи во ...
сите 2 | | | веќе видена