Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против А.Д.(29) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена

По една година затвор добија шверцерите на мигрантката Фатима, која беше убиена во Гевгелија по тепачката меѓу нив и полицијата, дознава „Макфакс“. Но, и ...
сите 5 | | | веќе видена