Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите ...
сите 18 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство од Гевгелија поднесе 14 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 19 лица, обвинети за кривичното дело ...
сите 10 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднесе кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста COVID-19. ...
сите 22 | | | веќе видена