Постапувајќи по поднесената кривична пријава јавниот обвинител во Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице од с.Прждево, Демир ...
сите 8 | | | прочитана: 815 | веќе видена

На 07.06.2021 во 11:30 часот во Полициската станица Гази Баба, С.А.(37) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечила нејзината ќерка Р.А.(14) од Скопје, за ...
сите 4 | | | прочитана: 660 | веќе видена