Кошаркарите на Кожув му одржаа лекција на Гостивар во заостанатиот меч во елитната македонска конкуренција. Клубот од Гевгелија доминираше, ги доби во своја ...
сите 7 | | | веќе видена

Кожув стигна до важна победа во битката за суперлигата во домашниот шампионат над Гостивар. Тимот од Гевгелија победата во овој меч ја посвети на кошаркарот на ...
| | веќе видена