Во гевгелиско Стојаково, куче било запалено со бензин. Вознемирувачки фотографии од запаленото животно денеска се шират на социјалните мрежи. Во коментарите, ...
сите 7 | | | веќе видена

Возачкиот тандем Шуклев/Николов , сепак, ќе мора со авион да стигне во Пекинг. Кинеските гранични власти не попуштија пред молбите да влезат со олдтајмерот ...
сите 5 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, играта со народот на кого директно му се порачува дека е глупав, продолжува. Катица Јанева поднесува оставка и тоа неотповиклива, ама таа ...
сите 2 | | | веќе видена

Од најмал, можеби и од моето прво излегување надвор, во град, ме фасцинирале и природата и богатствата трајно создадени од луѓето. Уживам да ги гледам и да ...
| | веќе видена

Понекогаш се чувствуваме дека живееме во друга димензија. Нереална и фиктивна. Како да се објасни перверзијата кога, „дамата“ во која цело граѓанство имаше ...
| | веќе видена

Со цел да биде уште поблиску до своите клиенти и да обезбеди врвно корисничко искуство во секој контакт со клиентите, Тиго Фајнанс ја проширува својата ...
сите 2 | | | веќе видена