Нема ништо тајно во документот врз основа на кој се разговара со Бугарија, изјави денеска премиерот Зоран Заев по обвинувањата на опозицијата дека тој тајно го ...
сите 4 | | | прочитана: 22813 | веќе видена

Најмалку десет нови турски инвестиции во зоната на Коридорот 10 во Гевгелија, зајакнување на соработката меѓу армиите на Македонија и Турција, донирање на 30 ...
сите 6 | | | прочитана: 5683 | веќе видена

Индискиот сој на коронавирусот, кој е значително позаразен од другите пристигна и кај нас. За првпат е регистриран кај лице кое се вратило од Ирак. Пациентот е ...
| | прочитана: 4750 | веќе видена

Големи загуби и изгубени приходи, затворени врати и празни кревети. Ова е заедничко за речиси сите хотели во 2020 година. Короната кризата направи вистински ...
| | прочитана: 1209 | веќе видена

За долг од 75.000 денари, му влегол дома и сакал на спиење да го заколе. Постапувајќи по поднесената кривична пријава јавниот обвинител во Основното јавно ...
сите 8 | | | прочитана: 815 | веќе видена

Исчезна девојче од Скопје, а мајката препоставува во кој град се наоѓа. Во Полициската станица Гази Баба, вчера во 11.30 часот, С.А.(37) од Скопје пријавила ...
сите 4 | | | прочитана: 660 | веќе видена

НАПРАВЕН Е РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ Владата го усвои ребалансот на буџетот. Дефицитот е проектиран на ниво од 46,2 милијарди денари, или 6,5 проценти од БДП. ...
| | прочитана: 561 | веќе видена

ИНДИСКИОТ СОЈ Е ДЕТЕКТИРАН ВО МАКЕДОНИЈА Минатата недела кај еден пациент кој е хоспитализиран во приватна болница, е детектирано присуство на „индиски“ сој на ...
| | прочитана: 549 | веќе видена

Според последниот извештај на Институтот за јавно здравје, Oпштина Богданци вчера успеа да се најде на мапата од пет општини во земјава во кои моментно нема ...
сите 3 | | | прочитана: 284 | веќе видена

Податоците за остварената наплата на патарините во првите месеци од годинава ни даваат за право да бидеме оптимисти дека не само што ќе се вратат приходите ...
сите 12 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со економските советници, денес беше на посета на општина Гевгелија каде беше заокружена турата на низ 14 ...
сите 8 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Вкупно 19 основни и средни училишта од целата држава ќе реализираат зелени проекти за зачувување и унапредување на животната средина и биодиверзитетот. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во изборната програма и предизборните настапи партијата на власт СДСМ вети 40% покачување на платите на здравствените и соработници во ЈЗ и кандидатот за ...
| | веќе видена

Македонско кредитно биро започна соработка со Силк роуд банка АД Скопје за шалтерска продажба на сопствен извештај за физички и сопствен извештај за правни ...
сите 6 | | | веќе видена

next