Највисока температура денеска е измерена во Скопје - 36 степени. Од УХМР информираат дека во во текот на ноќта на повеќе места во земјата ќе биде нестабилно со ...
сите 14 | | | веќе видена

Синоќа на полноќ во Богданци полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Б.Г.(52) од Богданци. Како што соопштија од СВР Струмица, тој се ...
сите 14 | | | веќе видена

Вчера во 15.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на улица „Илинденска“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со ...
сите 8 | | | веќе видена

Денес е првиот најтопол ден во Македонија досега оваа година, па така денес максималната дневна температура измерена во 17 часот според УХМР во Демир Капија и ...
| | веќе видена

За колку пари може да се помине еден ден на плажа во Грција зависи од неколку фактори како што се изборот на храна, пијалаци и дополнителни услуги. Еве ...
| | веќе видена

Осум пожари на отворено се регистрирани во последното деноноќие и сите се изгаснати, соопшти Центарот за управување со кризи. Пожарникарите интервенирале за ...
сите 18 | | | веќе видена

Охрид, 13. јуни 2024 (ИНПРЕС) – Во тек е повикот на охридскиот Црвен крст за пријавување кандидати за посетување обука за спасители на отворени води. ...
| | веќе видена

Денеска (14 јуни) традиционално ширум светот се одбележува Светскиот ден на крводарителството како благодарност на луѓето кои доброволно и бесплатно ја ...
| | веќе видена

На сцената на Народниот театар во Гевгелија синоќа се одржа етно перформанс насловен како „Од пастел облекло“ преку кој девојки облечени во автентични ...
| | веќе видена