„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

Во повеќе градови низ Македонија се градат социјални згради, а становите ќе бидат наменети за ранливите групи. Станува збор за 32 згради, со околу 2.000 ...
сите 2 | | | веќе видена

СПАСОВСКИ ДАДЕ ДЕТАЛИ ЗА СЛУЧАЈОТ „МАФИЈА“ Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва на прес - конференција информираше дека е сузбиена група ...
| | веќе видена

На железничко стојалиште „Црвени Брегови“, вчера во 15.40 часот при обид на три лица мигранти да се качат во товарен воз кој сообраќал на релација ...
сите 9 | | | веќе видена

„Лицето Александар Ушилковски не е вработено во фирма на фамилијата Заеви, ниту фатеното возила е во наша сопственост. Како што самите можевте да видите, тоа е ...
сите 3 | | | веќе видена

ЈЗУ Општа болница – Струмица го опреми Инфективното оддел со 25 нови болнички кревети со механизам и 25 сетови кислородни протокомери, донација по повод ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Македонија граѓаните не можат да закажат за брз тест поради тоа што сите термини се преполни и веќе закажани за месец април. Според податоците, брзи ...
| | веќе видена

Гигантите во индустријата игри на среќа кои имаат свои претставништва во земјава, како групацијата Новоматик Македонија (казино „Фламинго“ хотел Гевгелија и ...
| | веќе видена

Во рамки на унапредување на меѓународната билатерална соработка, државната секретарка на МВР Магдалена Несторовска денеска беше домаќин на државниот секретар ...
сите 7 | | | веќе видена

На 9 април 1873 година од Солун во Велес пристигнал првиот воз, а два века подоцна Македонија речиси е изолирана во железничкиот сообраќај со остатокот од ...
| | веќе видена

Амбасадорот Дејвид Гир, шеф на Делегацијата на Европската Унија ќе ја отвори денешната онлајн дебатата „Предизвиците за родовата еднаквост во процесот на ...
сите 3 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМРТТА НА ЧОВЕКОТ ОД КРАТОВСКО Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов денеска на прес - конференција ...
| | веќе видена

next