Венко Филипче наместо да набавува вакцини, потпишува јавни набавки на тендери во кои постои огромен сомнеж за криминал и корупција. Секој ден умираат десетици ...
сите 40 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
| | веќе видена

Две девојки од Гевгелија од јули лани живеат во агонија и не смеат да излезат од дома, откако поранешно нивно момче со кого биле во подолги врски, споделувал ...
сите 2 | | | веќе видена

СТАРТУВАШЕ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОПИСОТ Од денес 1 март стартува првата фаза од попишувањето кое ќе се одвива до 21 април. Околу 5055 реонски попишувачи и 506 ...
| | веќе видена

Скокна бројот на позитивни тестови. Откако имаше период кога бројот на позитивни тестови беше околу 15 отато од бројот на вкупниот број тестови во 24 часа, ...
сите 6 | | | веќе видена

ВЛАДАТА ГО ПРЕТСТАВИ ПЛАНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Премиерот Зоран Заев денеска претставувајќи го антикорупцискиот план со вицепремиерот за борба против ...
| | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
| | веќе видена

Германското друштво за интернационална соработка, во рамки на проектот за управување со стаклен отпад во Западен Балкан, денеска преку Заедницата на единиците ...
сите 3 | | | веќе видена

Повторно е формирана комисија која работи на нов повик за распределба на станови од социјалната зграда во Струмица, а ресорниот министер Благој Бочварски, ...
сите 3 | | | веќе видена

На локално ниво видовме само покривање на дупките во општинските буџети, а од зајанување на капацитетите има зајакнување на истите само со партиски кадри, за ...
| | веќе видена

На денешен ден, 1 март, во 1905 година во близина на гевгелиското село Смол, во борба против турската војска загинал Сава Михајлов, популарно наречен Савата, ...
| | веќе видена

next