Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска беше на терен со граѓаните на Прилеп, Битола, Могила, Кичево, Тетово, Ресен, Карпош, Гевгелија и Долнени. ...
сите 4 | | | веќе видена

По една година затвор добија шверцерите на мигрантката Фатима, која беше убиена во Гевгелија по тепачката меѓу нив и полицијата, дознава „Макфакс“. Но, и ...
сите 5 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против А.Д.(29) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена

Аца Лукас доаѓа во Гевгелија, на 10. јуни каде ќе пее во познат ноќен клуб. Гостувањето на Аца и овојпат предизвика голем интерес од публиката, па влезниците ...
| | веќе видена

Летово во земјава се очекува температурите да го надминат повеќегодишниот просек. Како што информира УХМР, надминувањето на температурите може да достигне и до ...
сите 7 | | | веќе видена

Колку е успешна една влада се гледа преку инфраструктурата. Во некои други ресори може да се вадат, но во инфраструктурата е едноставно или е направено или не ...
сите 6 | | | веќе видена

Во 2022 година во Македонија дипломирале 7.483 студенти на додипломски студии на високите стручни школи и на факултетите, што претставува намалување за 3,5% во ...
| | веќе видена

Во Собранието денеска продолжи седницата на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на чиј дневен ред е утврдување на предлози за избор на членови на ...
сите 8 | | | веќе видена

Денеска се запали маркет во склоп на бензинската пумпа „Окта“ во Гевгелија. Оттаму велат дека пожарот е изгаснат, а во тек е истрагата. „Денеска околу 14 ...
сите 9 | | | веќе видена

Не биле богати тие што имале пари, туку тие што имале топки катран по таваните, вели Томе Крстевски, директор на Музеј галеријата во Кавадарци со кого заедно, ...
сите 2 | | | веќе видена

Средношколците од угостителско туристичката струка при гевгелиското средно училиште добија свој функционален објект каде ќе изведуваат практичната настава. ...
сите 2 | | | веќе видена

На 6 Јуни