Во изминатите 24 часа во Ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 527 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 115 | | | прочитана: 11114 | веќе видена

Граѓаните при закажување на веб страницата vakcinacija.mk сами направиле погрешен избор на локација каде сакаат да се вакцинираат, поради тоа системот ...
сите 27 | | | прочитана: 10967 | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
| | прочитана: 9492 | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 198 | | | прочитана: 5203 | веќе видена

СЕ ОДБЕЛЕЖУВА 1-ВИ МАЈ, СИНДИКАТИТЕ БАРААТ ПОВЕЌЕ ПРАВА ЗА РАБОТНИЦИТЕ Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовки на Фејсбук го честита 1 Мај – ...
| | прочитана: 3300 | веќе видена

ЗАЕВ НЕ ВЕРУВА ДЕКА ЦРВЕНКОВСКИ ЌЕ ФОРМИРА ПАРТИЈА Поранешниот претседател Бранко Црвенковски останува на ставот да не дава изјави во јавноста по било кои ...
| | прочитана: 1851 | веќе видена

Денот на Христовото воскресение Велигден е не само најголемиот туку и најстар христијански празник што се празнува од вториот век. Тој е суштината на ...
сите 2 | | | прочитана: 1723 | веќе видена

Планот на Владата е овие законски измени да стапат во сила од 1 јануари следната година. Даночните експерти сметаат дека овие измени ќе паднат на грбот на оние ...
| | прочитана: 283 | веќе видена

ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ, ФИЛИПЧЕ УТРЕ Точно напладне во Спортскиот центар А1 Арена „Борис Трајковски“, вакцината против Ковид-19 ја прими премиерот Зоран Заев, кој ...
| | прочитана: 201 | веќе видена

Со победата над Кожув од Гевгелија со 3:0, штипсккиот фудбалски клуб Брегалница на две кола пред крајот на првенството во Втората фудбалска лига на Македонија ...
сите 2 | | | прочитана: 180 | веќе видена

ПОРОДИЛНОТО ЌЕ ТРАЕ ПОДОЛГО Се подготвуваат законски измени со кои ќе се зголеми траењето на породилното отсуство. Веројатно оваа информација денеска ќе ...
| | прочитана: 174 | веќе видена

Какво потсвесно влијание може да има новото име на македонската држава за функционерите на СДСМ покажа градоначалникот на Гевгелија, Сашо Поцков, кој за ...
| | веќе видена

На 6 Мај