Изминатото деноноќие најмногу дожд наврнал во Берово, 14 литри на метар квадратен, а најмалку во Крива Паланка, Крушево, Маврови Анови и Гевгелија, еден литар ...
сите 17 | | | прочитана: 8220 | веќе видена

Полицијата извести дека вчера во 16 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Скопје-Неготино, во атар на Башино село, возило „мерцедес“ управувано ...
сите 9 | | | прочитана: 3026 | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на невреме со интензивен пороен ...
| | прочитана: 2138 | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 13 | | | прочитана: 2086 | веќе видена

2023 година е добра година за индустријата која се занимава со организација и одржување игри на среќа. Финансиските извештаи објавени на БизнисМрежа покажуваат ...
сите 2 | | | прочитана: 770 | веќе видена

Марко КИТЕВСКИ Марко Цепенков сведочи дека во Прилеп празникот на светите Кирил и Методиј најпрвин бил празник на тутунџискиот еснаф, а кога овој еснаф се ...
| | прочитана: 612 | веќе видена

Кавадаречката полиција ноќеска околу 1 часот по полноќ го лишила од слобода Д.А. (36) од Кавадарци, кој бил баран по централна потерница издадена врз основа на ...
сите 13 | | | прочитана: 428 | веќе видена

Отворен настан во Градски Парк за децата, младите, родителите и за сите што сакаат да се спротивстават на врсничкото насилство в сабота (18 мај) ќе се одржи во ...
сите 3 | | | прочитана: 240 | веќе видена

Иако најавен и претходно испланиран на 20 мај во Гевгелија , Бизнис форумот на кој требаше да присуствуваат македонски и грчки стопанственици, нема се одржи ...
| | прочитана: 234 | веќе видена

Царински службеници запленија 4,8 килограми златен накит со проценета вредност од 20,4 милиони денари, по контрола на автобус на граничниот премин Богородица ...
сите 2 | | | прочитана: 223 | веќе видена

Концерт со наслов „Мајска сесија – Дојди да се преслушаме“, ќе се одржи вечер на платото пред Универзитетот Св. Кирил и Методиј“ во Скопје како централен ...
сите 3 | | | прочитана: 157 | веќе видена

На 24 Мај